top
logo


feed-image Feed Entries
שי שמש
סמסטר שני
14.07.2011 20:00:00

David Fogelטוב, אני יודע שאני לא בדיוק כותב לפי החוקיות הרגילה של הבלוגים, בה צריך לכתוב כל שבוע או שבועיים. בסדר, אז עברו כמה חודשים, לא צריך להתרגש... האמת שעם הלחץ של הלימודים, המבחנים, סקי בשוויץ, סקי באנדורה, טורניר הSpring Fling בברצלונה, וטורניר ה MBAT בפריז, לא בדיוק היייתי עם המחשבות על הבלוג. אבל עכשיו אני פה, מוכן להשלים לכולם את החסר, ויש הרבה מה להשלים...


טוב, בפעם הקודמת שכתבתי הנושא היה על ההגעה למדריד והפסקתי בדיוק כשהייתי אמור לכתוב על הסמסטר הראשון שלי כאן. אני חייב להודות שאני כרגע בתחילת הסמסטר השלישי ללימודים, אבל הזכרון עדיין עובד אז יאללה בואו נתחיל.את הסמסטר הראשון ללימודים התחלנו עם הקורסים:

Marketing, Financial accounting ,Organizational behavior, Entrepreneurial management, Information systems, Quantitive analysis, Economics

כפי שכתבתי בבלוג הקודם, בתחילת השנה מחלקים את התלמידים ל Sections של כ-60 תלמידים (Spanish MBA - 2 sections ; International  MBA - 5 sections ) כאשר שם ישנה חלוקה פנימית לקבוצות עבודה של 6-7 אנשים. אצלי בקבוצה היו:

לורנה – מהנדסת תעשיה וניהול מפרו, מירצ'ה – אנליסט מרומניה, דרק – מנהל הוראה קנדי שעבד ב-7 השנים האחרונות בטוקיו ופתח שם מרכזי הוראה, ארבינד – מהנדס מכונות מהודו, מיקי – איש שיווק מברצלונה, אלכסנדר – עורך דין מהולנד, ואני – רואה חשבון מישראל. אז כמו שאתם כבר מבינים, כל נושא הגיוון עובד מאוד חזק בבית ספר.

אני חייב להודות שמי שמגיע מרקע של חשבונאות וכלכלה לא יתקשה יותר מדי בסמסטר הראשון אבל גם אם למדתם את הטכניקה באוניברסיטה בארץ, פתאום פה תראו הכל מזוית אחרת. כל הלמידה בעזרת הקייסים מראה לכם את הצד הפרקטי שבדבר ומדובר בחווית לימודים מסוג אחר. ב- IE במהלך התואר פותרים כ-300 קייסים שונים, כשיותר מ 70% מהם הינם קייסים של הרווארד. כמו כן, בנוסף ללימודים הרגילים עובדים איתנו על פיתוח הקריירה ומדי סמסטר יש מספר מפגשים וסימולציות בנושא כגון  כתיבת קו"ח ומכתב מקדים, סימולציות של ראיונות עבודה מותאמי תעשייה (עם קבלת פידבקים כמובן), שיפור שפת הגוף ועוד.

חוץ מהלימודים, ישנם את כל המועדונים בבית הספר. מדובר במעל ל-50 מועדונים, מקצועיים וחברתיים שנוגעים כמעט בכל תחום קיים, בין אם המדובר במועדון היזמות, מועדון הטכנלוגיה, מועדון הסלסה, או מועדון הכדורגל שבו אני משמש כסגן נשיא. מי שחושב שהוא ילך לכל המועדונים ולכל הפגישות אז שיחשוב שוב. יש פה פשוט הרבה יותר מדי אופציות ועם כל הלחץ של הלימודים בסופו של דבר כל אחד מתמקד ב1-3 מועדונים החשובים לו ביותר. מועדון היזמות, לדוגמא, מביא מרצים אורחים מכל התעשיות הבאים לדבר על הקמת סטראטאפים, כיצד לעמוד מול משקיעים ולגייס הון, מחלקים טיפים על ניהול תוכניות עסקיות ועוד. מועדון הפיננסים נותן שיעורי תגבור באקסל למי שלא מגיע מהתעשיה אבל רוצה לעשות Career Change לפיננסים, מועדון השיווק הביא לפני כשבוע את מנכ"ל גוגל ספרד ועוד כמה קאליברים שבאו לדבר על שיווק דיגיטלי. יש הרבה מה לשמוע... לנשואים שביניכם יש את מועדון ה Partners שבו בני/ בנות הזוג (לרוב זה בנות הזוג) שמתלווים לסטודנט במהלך הלימודים מתארגנים ביניהם ועושים פעילויות. לי אישית אין מושג מה הם עושים שם כי  אני לא ב Scope הזה.... על מועדון הכדורגל דווקא אני כן יכול לדבר. אני ועוד חבר הקמנו לתחייה את מועדון הכדורגל המקרטע של בית הספר ונכון שבמבט ראשון אולי זה נשמע קצת מצחיק להיות בהנהלה של קבוצת כדורגל (עוד אין לי מושג איך אני הולך להכניס את זה לקורות החיים שלי), אבל אני חייב להודות שלהרים מועדון עם 250 שחקנים פעילים, 2 ליגות, השתתפות בטורנירים בינלאומיים, לוגו ומדים, אתר אינטרנט, הרמה של אירועים, ביצוע משאים ומתנים עם ספונסרים ואפילו התעסקות עם פוליטיקה פנימית של בית הספר (אל תפנו לבנק X כי ביה"ס עובד עם בנק Y) – מכל זה לומדים המון...

אז נכנסתי למועדון היזמות, מועדון הפיננסים ואני VP במועדון הכדורגל. כל זה בתוספת ללימודים הוביל לזה שאני כל יום הולך לישון ב-2 בלילה. מצגות, עבודות, תחרויות, תכניות עסקיות, כנסים, מסיבות, ימי הולדת.... כמו שאתם מבינים יש הרבה מה לעשות.... ואפילו עוד לא דיברתי על שיעורי הספרדית (3 שעות בשבוע +לימודים עצמיים).

רק להמחשה קטנה איך נראה סדר יום  אצלי: קם ב 08:15, יוצא ללימודים ב-08:50 (אין ספק שיש יתרון בלגור 5 דקות מהאוניברסיטה). שיעור ראשון (09:00-10:20) ושיעור שני (10:30-11:50) – יושבים על הקייסים והכתבות שהיינו צריכים לקרוא לאותו שיעור. לכל יום יש חומרי קריאה של כ 50-70 עמודים ואם לא קראתם אז יש שתי אופציות – או שתשבו בשיעור ולא תבינו על מה המרצה מדבר או שפתאום המרצה יתקיל אתכם ואז הרסתם לכם את ציון ההשתתפות בכתה. להשתתפות בכיתה יש חשיבות מאוד גדולה וב-IE אחוז הציון הניתן להשתתפות נע בסביבות 20%-35%. למרות שהייתי גם בשיעור שבו מרכיב ההשתתפות עמד על 60%.

הפסקת אוכל (11:50 – 12:30). יש אנשים שאוכלים כל יום בחוץ ויש שמביאים אוכל מהבית, אבל מי שגר קרוב, כמוני, קופץ הבייתה אוכל וחוזר. אין ספק שזה חוסך, למרות שהרבה פעמים אני גם מוצא את עצמי יושב בשמש של מדריד על איזו טורטייה עם עוד עשרה אנשים...

בשעה 12:30 – 13:30 ישנה את ישיבת הצוות, בה פותרים את הקייסים ומכינים את המצגות והמטלות שנדרשנו להכין. ברור ששעה ביום לא מספיקה לסיים הכל והרבה פעמים אתם גם תמצאו עצמכם יושבים עם החבר'ה עד 2-3 בבוקר כדי לסיים את המצגת ליום שלמחרת.

השיעור האחרון הוא ב 13:30-14:50 ואז אתם פנויים לדרככם. כאן נכנסים לתמונה המועדונים. כמו שכתבתי קודם ישנן הרבה פעילויות אז אפשר להגיד שהיום שלכם רק מתחיל... ולא לשכוח את הקריאה ליום למחרת, מה שישאיר אתכם ערים עד לשעות המאוחרות של הלילה.

אז זה מה שהיה בסמסטר הראשון. באמצע עוד הייתה את חופשת הכריסמס שבה כולם טיילו להם או שחזרו הבייתה. כמו שכבר כתבתי קודם, אני נסעתי לחבר לעשות סקי בשוויץ. פתאום תראו שכל חבר חדש שתכירו ב-MBA (ויהיו המון), אתם תתחילו לחשוב עליו כעל הזדמנות לביקור במקומות חדשים.

ואז הגיע התענוג של הסמסטר השני. אבל לפני כן, בין כל סמסטר לסמסטר ביה"ס עורך מעין שבוע חפיפה מחוץ למסגרת הלימודית הרגילה. השבוע שבין הסמסטר הראשון לשני שנקרא – "Thinking outside of the barrel to ensure sustainability" ,התמקד בכל נושא האנרגיה ובו מרצים אורחים הציגו את כל הקשור לאנרגיה עולמית, חלופות אנרגיה, חידושים בתחום, פוליטיקה הקשורה לתחום, הוקרנו סרטים בנושא ואפילו המכונית החשמלית של שי אגסי הוזכרה שם... אבל רגע, אם חשבתם שתצליחו לעבור את השבוע הזה בלי לעשות איזו מטלה, אז אתם טועים.. כמובן שהיינו צריכים לשבת למספר שעות כל יום כדי לעבוד על מצגת ליום האחרון של השבוע... הנושא של הקבוצה שלי – הקמת העיר האולטימטיבית תחת הנחת Blue Print (עם תכנון מוקדם ומקיף וחשיבה לטווח ארוך) והנחת Scramble (ללא תכנון מקיף וללא ראייה לטווח ארוך).

אז זהו בינתיים למה שהיה בסמסטר הראשון. הייתי ממשיך לפטפט אבל תכף מתחיל משחק הכדורגל של אנגליה- ארה"ב. אני כבר רואה שהחודש הזה של המונדיאל הולך להיות קשה... בכל מקרה אני מצרף פה לינק למי שרוצה לקרוא קצת יותר.

color=#800080 face=Calibrihttp://imba.ie.edu/program.php

אמשיך לדבר על הסמסטר השני בפעם הבאה...

ביי בינתייים,

שי.
Tags:


 

17.11.2012 02:09:54

Only szkolenia remark on few general things, The website layout is perfect, the subject matter is very superb
Reply
 
19.11.2012 03:08:48

Some logopeda Warszawa truly superb blog posts on this website , thankyou for contribution.
Reply
 
27.11.2012 02:20:54

But wanna input on few general [URL=http://www.gogolow-narty.pl]gogolow-

narty.pl[/URL], The website pattern is perfect, the subject matter is real superb
Reply
 
27.11.2012 11:35:31

I like this post, like this one thanks for videofilmowanie Slask posting.
Reply
 
11.12.2012 05:15:37

Usually I do not learn article on program for house design, however I would like to say that this write-up very compelled me to take a look at and do so! Your writing style has been surprised me. Thank you, quite great post.
Reply
 
12.12.2012 01:47:53

Excellent website. Plenty of useful paleciaki here. I am sending it to several pals ans additionally sharing in delicious. And certainly, thank you on your sweat!
Reply
 
14.12.2012 07:54:47

It is really a great and useful piece of information. I’m glad that you shared this helpful info with lady recepcyjne. Please keep us informed like this. Thanks for sharing.
Reply
 
24.01.2013 14:59:50

I wished to thanks in your time for this glorious read!! I definitely having fun with every little little bit of it and I've you bookmarked to check out new stuff http://who.is/whois/www.stomatologrzeszow.com.pl you weblog post.
Reply
 
30.04.2013 16:50:45

An interesting discussion is worth comment. I think pozycjonowanie stron that you need to write extra on this matter
Reply
 
01.05.2013 04:29:51

An interesting dialogue is price comment. I believe pozycjonowanie that it's best to write more on this matter
Reply
 
Reply
 
Reply this post
Username:

E-mail:

  Enter text shown in left:
 IDOBlog - blog for joomla 1.5

סקרים

מה המרכיב החשוב ביותר עבורך בתהליך בחירת ה-MBA?
 

כניסה למערכתהרשמו לרשימת התפוצה
שם
מייל{emailcloak=off}
 

bottom
top

חדשות אחרונות


bottom

נתמך ע"י Joomla!. Designed by: Joomla template vps hosting Valid XHTML and CSS.