top
logo


דף הבית מאמרים יזמות ב-IE: ה-Venture Lab
יזמות ב-IE: ה-Venture Lab
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
נכתב ע"י ליעד רובין   
שבת, 27 אוקטובר 2012 00:00

תוכנית ה-Venture lab היא אחד מהפיצ'רים המרכזיים של ההכשרה ביזמות באוניברסיטת IE. 

ליעד רובין, זוכה תוכנית הVenture Lab בשנת 2011 עם הפרוייקט mashpan מספר על התוכנית.יזמות ב-IE: ה-Venture Lab

לאחר שלושה סמסטרים (חלק ה-Core) בתכנית, ניתנת האפשרות לבחור בין התמחות, בחירת קורסי בחירה או שילוב של קורסי בחירה עם השתתפות בחממת היזמות של הבית-ספר ה-Venture Lab (קיימות אופציות נוספות: מחקרים, פרוייקטי יעוץ ועוד, אך אלו הבולטות).

תכנית ה-Venture Lab, הינה תוכנית הדגל של הבית-ספר ופועלת כתכנית האצה למיזמים, משלב הרעיון לשלב הפרוטוטייפ. 

שלבי התכנית:

1. בתחילת הסמסטר השלישי מתקיימים שני מפגשים בהם סטודנטים מציגים את רעיונתיהם ומציינים אילו אנשים הם היו מעוניינים לצרף לפרוייקט (אנשים עם רקע טכני, עסקי, פיננסי)

2. לקראת סוף הסמסטר השלישי פרוייקטים המעוניינים להכנס לתכנית נדרשים להציג תקציר מנהלים של המיזם, בדגש על: הרעיון, השוק, המודל העסקי והצוות. וועדה המורכבת מסגל ה-Venture Lab ופרופסורים ליזמות בבית-ספר בוחרים כ-50 פרוייקטים שייכנסו לתכנית.

3. לכל פרוייקט מוצמד מנטור ,בדרך כלל מאותו תחום, מרשת הבוגרים\פרופסורים של הבית-ספר בו ניתן להיעזר לאורך התכנית. במהלך הסמסטר הרביעי והחמישי מועברים עשרה שיעורים שנוגעים באספקטים שונים של יזמות כגון: גיוס כספים, בניית צוות ועוד. 

4. במהלך הסימסטר החמישי על הקבוצות להגיש תקציר מנהלים משופר, וועדה פנימית בוחרת כ-20 פרוייקטים שיציגו מול הוועדה ב-10 דקות את המיזמים שלהם - חצי הגמר.

5. בחצי הגמר נבחרים כ-10 פרוייקטים (השנה 11: 5 פרוייקטים off-line ו-6 פקרוייקטים on-line) להציג את הפרוייקט ב-Venture Days שם לבסוף נבחר הפרוייקט המצטיין על-ידי משקיעים פרטיים, קרנות הון-סיכון ויזמים בכירים מאירופה, ארה"ב, וישראל.

   

mashpan and the Venture Lab

הרעיון למיזם שלי mashpan הגיע במהלך הסמסטר הראשון כאשר יעילות העבודה בקבוצות הייתה מתסכלת מכיוון שלכל חבר בקבוצה היתה העדפה לאיך להעביר מידע (email, dropbox google docs, facebook, etc)

כך עלה הרעיון לבנות view שיציג מידע (הודעות, אימיילים, קבצים) רלוונטי מפלטפורמות שונות במקום אחד.

גם בחירת הצוות נעשתה בשלב מוקדם כאשר פניתי לחבר מהתכנית, עובד לשעבר בגוגל שיצטרף אליי למיזם. לאחר חודש ימים של סיעור מוחות צירפנו אדם שלישי, גם הוא מהתכנית, מתכנת אשר הגיע לIE  בדיוק בשביל להצטרף למיזם כזה, והחלטנו לנסות התקבל לתכנית ה-Venture Lab.


ה-Venture Lab הוא רק כלי והעבודה היא של היזמים, אבל מה בכל זאת נותנת התוכנית:

1. זמן לעבוד על הפרוייקט – שווה ערך ל-32 קרדיטים.

2. מבנה של תחרות שמוסיף אלמנט של לחץ שמתורגם לדחיפת המיזם קדימה.

3. ליווי של מנטור.

4. שיעורי ההעשרה.

ה-Venture Lab היא אמצעי עבור הסטודנטים. הסטודנטים נותנים פידבק בסוף כל שנה לפרופסורים ובית הספר משפר את ה-Venture Lab משנה לשנה. 

לשוקלים להשתתף בתכנית הייתי מציע ללכת על זה במידה והם רוצים לנסות לפתח את הרעיון שלהם ללא קשר לתוכנית. בנוסף, הייתי מציע לזהות בשלב מוקדם של התכנית מי האנשים המתאימים להצטרף למיזם, ולבסוף לנצל את כל המשאבים שיש ל-IE ללא קשר לתכנית ה-Venture Lab. 

במבט לאחור אני חושב שמה שעזר לנו להתקדם היה התפיסה שאנחנו רוצים לנסות לבנות את המוצר ללא קשר ל-Venture Lab. זה התחיל בכך שלא חיכינו למפגשי הקמת הצוות הראשונים וגם לא חיכינו לתחילת התוכנית בשביל להתחיל לעבוד על הפרוייקט – דחפנו קדימה כל הזמן. לא היינו מרוצים מהמנטור שלנו אז פנינו לפרופסורים אחרים ב-IE שיתנו לנו את הפידבק הקריטי לו אנחנו זקוקים בשביל להתקדם והשתתפנו בעוד תכנית האצה מחוץ למסגרת בית-ספר בזמן הלימודים.

לבסוף זה השתלם כאשר ניצחנו את התחרות של 2011, וקיבלנו זריקת עידוד רצינית מכיוון שמי שבחר בנו היו יזמים ומשקיעים מאוד מצליחים מאירופה, ארה"ב וישראל. הנצחון בתכנית פותח לנו דלתות ונותן לנו בטחון במיזם. 

עכשיו מתחילה העבודה האמיתית :)

Sign up www.mashpan.com

Follow us: www.twitter.com/mashpan www.facebook.com/mashpan

המצגת בגמר ה-Venture Lab http://www.youtube.com/watch?v=AZO-nyq-5LYעדכון אחרון ב-רביעי, 06 מרץ 2013 09:29
 

סקרים

מה המרכיב החשוב ביותר עבורך בתהליך בחירת ה-MBA?
 

כניסה למערכתהרשמו לרשימת התפוצה
שם
מייל{emailcloak=off}
 

bottom
top

חדשות אחרונות


bottom

נתמך ע"י Joomla!. Designed by: Joomla template vps hosting Valid XHTML and CSS.