top
logo


דף הבית מאמרים על ההזדמנויות שעושות את ההבדל – או למה בחרתי ב-IE
על ההזדמנויות שעושות את ההבדל – או למה בחרתי ב-IE
דירוג משתמש: / 3
גרועהכי טוב 
נכתב ע"י דיויד פוגל   
חמישי, 09 יוני 2011 20:40

אם הייתם אומרים לי לפני חצי שנה שבפברואר 2011 אני אשב לארוחת צהריים עם פרופסור דן גלאי דיקן בית הספר למנהל עסקים של האוניברסיטה העברית, ג'ונתן סאקס שותף בקרן הון סיכון ג'נסיס, פרופסור ניר ברולר מאוניברסיטת ת"א וירון סמיד מנכ"ל חברת BILLGURD  ומייסד טק-אביב ושכל הארבעה יגיעו למדריד להשתתף בכנס שאני ארגנתי
הייתי חושב ששתיתם קצת יותר מדי.

מאז שהתחלתי לחשוב על MBA בחו"ל כולם שואלים אותי- למה בחו"ל?

התשובות הרגילות כולן לגיטימיות - ניסיון בינלאומי, החוויה הייחודית וכמובן שהמילה המוכרת NETWORKING  מככבת גם היא, אבל היום אני יכול להצהיר שמצאתי את התשובה הנכונה בשבילי:  ההזדמנויות המדהימות שהתואר פותח בפנייך.


כשהתקבלתי  ל-IE (בית הספר למנהל עסקים בספרד- מדורג בין 10 הטובים בעולם) זכיתי גם במלגה בתוכנית ה-VENTURE-LAB בהנחייתו של פרופסור גארי סטיוארט. תודות לניסיון הרחב בעולם ה-IT עמו הגעתי הצלחתי לזכות ב"מלגת העבודה" הייחודית לIE שאפשרה לי לחסוך בשכר הלימוד ובמקביל לצבור ניסיון בתחום בו אני מתעניין. תהליך המלגות מתחיל לאחר הקבלה וכולל חיבור המתאר את הערך המוסף שלך לפרופסור או לתחום בו תרצה לעבוד, ושני ראיונות על ידי נציג הועדה הממיינת ועל ידי הפרופסור המנהל את התוכנית.

התוכנית בוחרת מכל מחזור ארבעים פרויקטים של סטודנטים ומנחה אותם כיצד לבנות את התוכנית העסקית ואיך לגייס הון. מה שמייחד את התוכנית הוא שהמנחים המלווים את הסטודנטים בתוכנית הם יזמים מצליחים, אנשים שהקימו סטארט-אפ והפכו אותו לחברה מוצלחת או מכרו אותו בעשרות מיליוני יורו.
זו הזדמנות  להפוך MBA בחו"ל למציאות עסקית : לעבוד עם יזמים סדרתיים, ללמוד מהניסיון שלהם, ולבנות איתם סטארט-אפ בעודך סטודנט. ההתנהלות הזו מתאימה מאוד לסטודנטים ישראלים שהם יזמים באופיים.

כדי להגביר את חשיפת התוכנית בישראל הגיע גארי לביקור בארץ לפני כשלושה חודשים, וחזר נלהב מן האפשרויות לשיתופי פעולה, כך החלטנו להביא נציגים ישראלים לכנס הבא של ה-VENTURE-LAB שנקרא "יתרונות הכישלון".

רק חצי שנה חלפה מאז הגעתי  למדריד, והנה  מצאתי את עצמי , ישראלי גאה, צופה ביזמים ישראלים מדברים  מול  קהל ספרדי מרותק. בין היתר ישב שם יזם מקומי שמכר את החברה שלו לאמזון ויזם אחר בעל אתר הנדל"ן הגדול ביותר בספרד, היו שם סטודנטים מכל העולם ואנשי עסקים שבאו ממדינות שונות אירופה, וכולם הגיעו לשמוע "מה יזמים אירופאים יכולים ללמוד מישראל על יתרונות הכישלון".

זה היה מעניין כמו גם השאלות שעלו מן הקהל: איך מפתחים קהילה יזמית כזו בספרד, מה צריך לעשות על מנת להתחיל רשת של אנג'לים ואחרות . הקשבתי והבנתי איזו השפעה והשראה נותנים היזמים הישראלים לספרדים. ספרד היא מדינה במשבר והדרך להוציא אותה משם עוברת דרך פיתוח קהילה יזמית מצליחה. הדרך תהיה רצופה כישלונות אבל כל עוד ישכילו ללמוד מהם ולהתפתח הם עוד עשויים להיות המדינה היזמית המובילה באירופה.

אז נכון, תואר MBA בחו"ל מקדם אותך בהרבה נושאים והחוויה הלימודית מדהימה, אבל הזדמנויות כאלו הן שעושות את כל ההבדל.


עדכון אחרון ב-שישי, 15 יולי 2011 21:43
 

סקרים

מה המרכיב החשוב ביותר עבורך בתהליך בחירת ה-MBA?
 

כניסה למערכתהרשמו לרשימת התפוצה
שם
מייל{emailcloak=off}
 

bottom
top

חדשות אחרונות


bottom

נתמך ע"י Joomla!. Designed by: Joomla template vps hosting Valid XHTML and CSS.